Виповнилося два роки з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Два роки нескінченних смертей, тотальних руйнувань, військових злочинів... Не припиняються викрадення та ідеологічне «перевиховання» українських дітей, зростає кількість вимушених переселенців і біженців, посилюються репресії на окупованих територіях... «Русскій мір» продовжує свої криваві жнива, а божевільний кремлівський «собиратель земель русских» прагне залякати українців та повністю придушити і так ледве дихаючий антивоєнний рух у країні.

При цьому всім зрозуміло, що насправді потрібно відзначати не дворіччя, а десятиліття путінського терору на території незалежної України.

З нагоди цих сумних дат по всьому світу прокотилися масштабні демонстрації на підтримку України. Пройшли вони і в німецьких містах, зокрема й Берліні. Це були демонстрації, мітинги, виставки, екуменічні служби, різні спонтанні акції. Їхніми організаторами були українці, німці, представники російської опозиції, а учасниками – громадяни різних країн.

Я не міг побувати на всіх заходах, але все ж, як завжди, багато чого зняв для історії.

Звичайно, головною подією 24 лютого стала багатотисячна демонстрація біля Бранденбурзьких воріт. Серед промовців були правлячий бургомістр Берліна Кай Вегнер, а також українські воїни, які проходять лікування в шпиталі Бундесверу. Слова одного із захисників України, звичайної цивільної людини, вимушеної взяти до рук зброю, також є на нашому відео.

На демонстрації Росію було названо терористичною державою, пролунали заклики до Німеччини та світу посилити підтримку України і надати їй все необхідне озброєння.

Усе просранство від Бранденбурзьких воріт до російського посольства було в українських прапорах, скрізь лунала українська музика і Гімн України, багато людей перебували біля неофіційного меморіалу німецько-української вахти на підтримку України, розташованого прямо перед вікнами путінських дипломатів.

Пройшов мітинг солідарності з українцями і в Харків-парку, який був так названий у жовтні 2022 року і розташований у берлінському районі Штегліц. Потрібно сказати, що Асоціація міст-побратимів Штегліц-Целлендорф дуже активно працює, всебічно допомагаючи жителям Харківської області. Більш детальну інформацію читайте в описі до відео.

Напередодні відбувся пам'ятний вечір і в приміщенні єдиного в Німеччині берлінського єврейського центру для українських біженців, якому виповнилося два роки. Зараз тут мешкають понад 300 осіб, включно з дітьми та сім'ями, які приїхали з багатьох міст України. Цю дружню громаду підтримує Центр Хабад-Любавич, берлінська влада і численні спонсори. Зовсім скоро тут зіграють перше весілля.

Усі виступи в Харків-парку та в єврейському центрі для українських біженців є на відео.

Не забудьте подивитися відеорепортажі цього дня на YouTube-каналі сайту, зокрема в розділі Shorts. В описі є інформація і російською мовою.

Текст/фото/відео: Ігор Магрілов




image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image