З 20 по 23 вересня в Берліні проходить одна з найбільших у світі міжнародних виставок транспортних технологій InnoTrans 2022. Незважаючи на війну з російськими окупантами, що триває в країні, бере участь у цьому важливому світовому форумі й Україна.

У перший день виставки було підписано меморандум про взаєморозуміння між Deutsche Bahn і АТ «Укрзалізниця», про що ми детально розповіли в нашій минулій публікації.

Крім «Укрзалізниці», якій люб'язно надали місце на стенді партнери з польської державної залізничної компанії PKP, до Берліна приїхало й чимало інших українських експонентів.

Як завжди, працює об'єднаний національний павільйон, на якому представлено 12 компаній. Звичайно, хотіли приїхати набагато більше, але, на жаль, не у всіх це вийшло.

Назвемо всіх, хто представляє цього року Україну в Берліні.

Харківське ТОВ «АТ-Сигнал» (AT-Signal), яке спеціалізується на розробці, проєктуванні та впровадженні сучасних рішень для залізничного транспорту. Компанія має міжнародний досвід у проєктуванні магістральних шляхів, метро, морських портів і промислового транспорту.

Дослідно-механічний завод Карпати (Experimental Mechanical Plant Karpaty) з Нового Розділа Львівської області, який виробляє залізничні локомотиви та рухомі склади. Це єдине підприємство в Україні, що займається виробництвом і модернізацією танк-контейнерів багатьох типів.

Харківський підшипниковий завод HARP (Kharkiv Bearing Plant HARP), один з найбільших виробників підшипникової продукції у Східній Європі та єдине в Україні підприємство, що випускає підшипники для залізничного транспорту.

Броварське ТОВ «Київгума» (Kievguma LLC), лідер ринку України з виробництва виробів з гуми, латексу, ПВХ, ТЕП і силікону. Виробляє понад 4000 найменувань продукції для всіх галузей народного господарства.

Львівський локомотиворемонтний завод (Lviv Lokomotive Repair Plant), одне з провідних підприємств в Україні, що виконують капітально-відновлювальні ремонти та модернізацію електровозів, поточне виробництво електричних машин, колісних пар і запасних частин.

ТОВ «ПКВП МДС» (MDC LLC) із Дніпра, що проєктує та виготовляє інтер'єри пасажирського транспорту, пасажирських салонів і службових приміщень, кабіни машиніста, пульти управління, санітарно-гігієнічні системи для рухомого складу.

Київська Асоціація «ОКО» (OKOndt Group), являє собою групу компаній, що займаються дослідженням, розробкою і виробництвом продуктів неруйнівного контролю для промислових клієнтів у всьому світі. Постачає обладнання власного виробництва і пропонує технічні рішення неруйнівного контролю, які з найвищою точністю дозволяють виявити приховані дефекти.

Харківська компанія RWA (Railwayautomatic), інжинірингова компанія, яка працює на українському та міжнародному ринках автоматизації систем управління рухом поїздів. Ефективно здійснювати комплексне управління всіма видами робіт, починаючи від розробки, закінчуючи введенням об'єктів в експлуатацію. RWA виконує комплекс робіт з будівництва нових і модернізації діючих пристроїв автоматики і телемеханіки для магістрального, промислового транспорту і метрополітену.

ТОВ «Білоцерківський завод «Трібо» (Bilozerkivskiy Zavod Tribo), яке є лідером-виготовлювачем гальмівних колодок в Україні та передовим постачальником залізничних колодок для Великої Британії та країн СНД. Фірма виробляє накладки і гальмівні колодки в найширшому асортименті, найвищої якості та за доступною ціною.

Київське ТОВ «Українська локомотивна машинобудівна компанія» (Ukrainian Locomotive Engineering Company), основними видами діяльності якого є виробництво і ремонт залізничних локомотивів і рухомого складу, надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом.

Черкаська компанія UCI Group спеціалізується на оснащенні структурних підрозділів залізниці, вагоноремонтних, локомотиворемонтних підприємств металообробним та іншим обладнанням, а також виконує середній і капітальний ремонт, модернізацію й автоматизацію наявного обладнання.

Київська інжинірингова компанія «Восток» (Engineering Company Vostok) займається розробкою проєктів модернізації одиничних тепловозів та електровозів і малих серій за розумною ціною, а також аудитом технічної документації та технології виробництва.

Також ще чотири українські компанії, які мають великий досвід участі у виставці InnoTrans, мають свої окремі стенди.

Велике підприємство «Татра-Юг» (Tatra-Yug), з головним офісом в Одесі та виробничими площами в Дніпрі, виробляє трамваї та обладнання. За свою історію компанія організувала виробництво семи типів трамваїв, зокрема й за індивідуальними замовленнями.

Публічне акціонерне товариство «Крюківський вагонобудівний завод» (Kryukovsky Railway Car Building Works) з Кременчука, провідний виробник транспортних засобів в Україні, зокрема залізничного рухомого складу. З моменту організації серійного виробництва і по теперішній час заводом випущено близько 550 тисяч вантажних і 750 пасажирських вагонів локомотивної тяги, вагонів метро, міжрегіональних швидкісних електропоїздів, дизель-поїздів та іншої продукції машинобудування.

Залізничний бренд KLW промислової компанії «Інтерпайп» (Interpipe) з Дніпра, що виробляє високоякісні залізничні колеса клієнтам з Європи, Північної Америки, Азії та деяких пострадянських країн. У «Інтерпайпа» найпатріотичніший стенд, що наочно показував весь жах російського вторгнення в Україну.

Група компаній «Плутон» (LLC Pluton IC IC) із Запоріжжя показала в Берліні сучасні розробки для систем метрополітену, залізниць та електрифікованого міського транспорту, а саме сучасні розподільні пристрої постійного струму, бездугові вимикачі постійного струму надшвидкої дії, випрямлячі, комбінований мікропроцесорний пристрій релейного захисту.

Коли матеріал було опубліковано, стало відомо про ще одну компанію з українським корінням, яка брала участь у виставці InnoTrans 2022. Довелося зняти її окремо. Так вийшло, що ніхто навіть з українських учасників достеменно не знав, хто ж у підсумку приїхав до Берліна. Оскільки приїхати змогли не всі, дані в каталогах відрізнялися від реальності, а тому довелося обійти багато залів, щоб знайти і зняти українських експонентів.

Компанії НВО «Дніпротехтранс» і Petrosoft.ua є партнерами польської компанії Petrosoft.pl. Вони займаються розробкою бортового забезпечення, зокрема для потреб «Укрзалізниці».

Подивіться відео, там ви отримаєте ще більше інформації. Спікери: заступник директора державного Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Литвин, організатор об'єднаного українського стенду на виставці InnoTrans 2022 Олексій Грушетський, генеральна директорка OKO Group Тетяна Луценко, заступниця генерального директора TATRA-YUG Інесса Кердівара, директорка з комунікацій Interpipe Людмила Новак, генеральний директор Pluton Дмитро Овсянікер, генеральний директор НВО «Дніпротехтранс» та директор Petrosoft.ua Олександр Шелковий.

Текст/фото/відео: Ігор Магрілов


image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image