Із 7 до 9 березня в Берліні пройшла найбільша у світі міжнародна туристична виставка ITB Berlin. Офіційною країною-партнером цього року стала Грузія з девізом «Нескінченна гостинність».

Якщо оцінювати результат по гарячих слідах, то, безперечно, виставка показала, що вона зберігає свої позиції як провідна платформа для глобальної туристичної індустрії. Очікується, що 2023 рік стане рекордним, незважаючи на всі економічні труднощі. Фахівці вважають, що бажання подорожувати повернулося.

В ITB Berlin 2023 взяли участь близько 5500 експонентів зі 161 країни світу. Працювали 4 сцени для 18 тематичних треків і 400 провідних спікерів, відбулися 200 панелей на ITB Berlin Convention, були продемонстровані численні інновації.

За три робочі дні в Берліні побувало загалом 90 127 відвідувачів із понад 180 країн. Були тут і високопоставлені міжнародні політичні діячі. Висвітлювали виставку близько 3000 представників ЗМІ та 333 тревел-блогери.

Девіз цьогорічної виставки демонстрував, що туристична галузь відкрита для змін Open for Change. У центрі уваги була винятково B2B модель заходів, тобто, акцент було зроблено саме на ділове спілкування між партнерами.

На виставці працювали кілька виставкових зон. Цього року особливо активно було представлено сегменти туристичних технологій і мобільності. Можна було ознайомитися не тільки з численними туроператорами, а й з міжнародними авіакомпаніями та круїзними лайнерами, готельними мережами та постачальниками культурних послуг, отримати інформацію про медичний туризм і можливості зробити кар'єру в туристичному бізнесі, працював і традиційний уже ЛГБТК+ павільйон.

Окремо варто сказати про «Інноваційний радар ITB», який вперше представив обрані інновації учасників виставки. Організаторами виставки було відібрано одинадцять інновацій, які матимуть довгостроковий вплив на майбутнє туристичної індустрії.

Наприклад, за допомогою Lato професіонали туристичної галузі можуть удосконалювати процес створення та обміну туристичними продуктами та пропозиціями. TRZMO дає мандрівникам свободу, коли йдеться про безпроблемний глобальний роумінг. RightFlight Robotics, розроблена компанією RightRez і являє собою систему бронювання авіаквитків, яка полегшує продаж рейсів, забезпечуючи зниження тарифів і витрат. Mobility Budget від FREE NOW for Business – це послуга для компаній, які хочуть запропонувати своїм співробітникам гнучкість за межами робочого місця. Віртуальна система VR Payment Experience, розроблена компанією Worldline, забезпечує одночасний метод багатофакторної аутентифікації для платежів у віртуальній реальності. Better.energy –нове рішення з управління енергією від компанії Betterspace. GreenSquareConcept – амбітна концепція сталого розвитку від Dorint Hotel Group. Holipay – назва способу оплати бронювання квитків для відпочинку. GauVendi – це система продажів у готелях, керована штучним інтелектом. GPM від Tamara Leisure Experiences розглядає себе як комплексний інструмент управління проектами для готельної індустрії. TripOptimizer від Nezasa дає змогу оптимізувати бронювання авіаквитків для складних багатосегментних маршрутів і маршрутів туди й назад.

Світова туристична галузь розвивається, незважаючи на те що труднощів у неї багато. Після вимушеної тривалої ковідної перерви, у ITB Berlin з'явилися нові партнери, але хтось до Берліна і не доїхав. Так учасників 2019 року було більше – тоді свої послуги та продукти представили близько 10 000 експонентів зі 181 країни, а виставку відвідало понад 160 000 осіб, зокрема 113 500 торгових представників (див. тут). Багато стендів стали набагато скромнішими і меншими, ніж раніше. Утім, були й такі експоненти, які грошей на оформлення і квадратні метри не шкодували.

Світова економічна криза, ковід, вибухонебезпечна міжнародна обстановка, розвиток інтернету зробили свою справу, тому можна тільки віддати належне керівництву ITB Berlin, яке примудряється зберігати високий статус і авторитет свого дітища.

У виставці традиційно взяла участь і Україна. І теж у набагато меншому представництві, ніж колись. Якщо раніше до Берліна приїжджали відповідальні особи та туроператори багатьох регіонів країни, то цього разу були стенди лише двох учасників - Державного агентства розвитку туризму України та Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації.

Причина цього зрозуміла – повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Війна торкнулася всіх областей нашої країни – не до запрошення іноземних туристів. Якщо з 2014 року українські туроператори на ITB Berlin переконували своїх партнерів, що Україна – велика країна, а бойові дії тривають тільки на сході, тож можна безпечно приїжджати й знайомитися з місцевою красою, то зараз кажуть: «Чекаємо на вас після закінчення війни і нашої Перемоги».

Українські стенди відвідали багато німецьких і зарубіжних високопоставлених політиків, зокрема й правлячий бургомістр Берліна Франциска Гіффай (Franziska Giffey).

Потрібно сказати і про те, що виставкові площі для українських учасників ITB Berlin 2023 організатори надали безоплатно.

На одному з наших відео є коментарі представників українських учасників виставки українською та англійською мовами, не забудьте подивитися й послухати.

Текст/фото/відео: Ігор Магрілов
Фото/відео з Францискою Гіффай: Ліза Конопльова





image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image