Представляємо ще один огляд кількох виставок, що пройшли цими днями в Берліні.

Звичайно, всіляких виставок і різних творчих акцій у німецькій столиці проводиться безліч, і всі просто неможливо висвітлити. Дуже багато з них так чи інакше пов'язані з Україною. Як прямо, так і побічно. Представлені сьогодні виставки не виняток.

З 27 по 30 квітня в просторому приміщенні Deutsche Telekom Hauptstadtrepräsentanz в 7-й раз пройшла виставка paper positions berlin. У ній беруть участь 56 галерей з 12 країн (Німеччина, Нідерланди, Іран, Японія, Австрія, Бельгія, Туреччина, Литва, Україна, Сербія, Латвія та Італія), які представили 119 художників з 25 країн. Виставлялись твори сучасного мистецтва з акцентом на малюнок і папір. Обстановка – салонна, та ще тут присуджуються три спеціальні призи.

Вперше в цій виставці бере участь і київська галерея «Цех». Втім, до цього вона вже неодноразово брала участь в іншій, більш масштабній, виставці positions berlin (див. тут).

Власник і директор «Цеху» Олександр Щелущенко входить до числа найвпливовіших людей у сфері сучасного мистецтва країни. Він розповів, що на виставці демонструються роботи киянина Миколи Білоуса, який, на жаль, нещодавно помер, і одесита Євгена Петрова (див. перше відео).

Організатори виставки знову не забули і про війну в Україні, провівши спеціальну благодійну акцію 100 für hundert. Продавали 100 робіт по 100 євро німецької художниці Катарини Стадлер (Katharina Stadler), 100% зароблених коштів передані німецькій громадській організації Be an Angel e.V., що допомагає українським біженцям у Німеччині.

 

30 квітня в берлінській галереї PostArt Gallery відбувся вернісаж персональної виставки львівської художниці Наталії Ревонюк, яка зараз живе і працює в Лондоні.

Виставка називається «Вібрації» (Schwingungen), і це ключовий елемент авторської техніки – малюнок акрилом на полотні.

У рамках виставки відбувся перформанс: Наталія розмальовувала модель, а в цей час на бандурі грала також львів'янка Христина Петринка, яка зараз перебуває в Берліні.

На відкриття виставки прийшло багато людей художників, представників творчих професій. Були і німці, і українці, і люди з інших країн.

Спеціально для вернісажу були приготовані смачні пряники і тістечка в кольорах українського прапора.

Ми підготували великий відеорепортаж про цю подію. Не забудьте послухати ексклюзивні коментарі Наталії Ревонюк, Христини Петринки, кураторки виставки Тані Василенко та власниці галереї Галини Хамелінк-Ігнатенко.

 

А третя виставка, яка потрапила в сьогоднішній огляд, з художниками ніяк не пов'язана, але не менш цікава.

У популярному торговельному центрі Europa Center, що розташований у самому серці західної частини Берліна, з 27 квітня до 13 травня працює LEGO-виставка «Цілий світ із маленьких камінців» (Die ganze Welt in kleinen Steinen). Відвідувачі можуть побачити, як величезні фігури, так і цілі тематичні конструкції, зроблені із зовсім крихітних деталей цього відомого конструктора. Наприклад, копію нью-йоркського хмарочоса Empire State Building заввишки 350 см збирали 30 днів і використали при цьому 110 000 "каменів".

Можна навіть запитати, а до чого тут Україна? І питання цілком правомірне. Але якщо придивитися до створеної з LEGO копії відомого столичного кінотеатру Zoo Palast, де часто відбуваються гучні світові прем'єри, на які приїжджають голлівудські зірки, то можна побачити, що перед входом до нього серед 14 прапорів (може навіть умовних), які розвиваються на вітрі, є й український. І це, справді, приємно.

Текст/фото/відео: Ігор Магрілов





image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image