17 грудня в берлінському музеї Berlin Story Bunker відкрилася виставка Art for Freedom: Unseen Civilians («Мистецтво заради свободи: невидимі цивільні українці в заручниках Росії»). Її організаторами виступили Story Bunker Berlin у співпраці з ініціаторами акції, громадськими організаціями Common Sense і PR Army, а також фондом Heinrich-Böll-Stiftung і посольством України у ФРН.

В інформації про виставку сказано:

«У війні Росії проти України, що триває, тисячі українських мирних жителів було викрадено на окупованих територіях і поміщено до російських центрів утримання під вартою. Точна кількість заарештованих або засуджених українців невідома. Правозахисники припускають, що цифри перебувають у п'ятизначному діапазоні. Іноді це призводить до серйозних порушень міжнародного права: багато українців стають жертвами довільних затримань, тортур, інсценувань судових процесів або навіть позасудових страт. Їхні сім'ї живуть у великому страху і часто отримують мало або взагалі не отримують жодної інформації про своїх близьких, оскільки російська влада жорстко обмежує спілкування.

Щоб привернути увагу до скрутного становища цих незаконно затриманих людей, дві українські неурядові організації, Common Sense Communications і PR Army, запустили проєкт «Мистецтво заради свободи: Невидимі цивільні». Ця ініціатива, підтримана київським офісом Фонду Генріха Бьолля, спрямована на те, щоб за допомогою потужної графіки висвітлити історії постраждалих людей, чиє життя перетворилося на жахіття через російську окупацію. Роботи представлені на виставках в Україні, Німеччині, Португалії та Франції і відображають особисті трагедії, що стоять за статистикою.

Десять зображень художників з України, Німеччини, Франції та Португалії розкривають історії людей, які стали заручниками російської агресії під час окупації і заслужили на правду і справедливість».

Можна додати, що за різними даними українських заручників з числа мирних громадян налічується від 38 000 до 60 000.

Серед тих, хто виступив на відкритті виставки, були посол України в Німеччині Олексій Макеєв, співзасновник Berlin Story Bunker Енно Ленце (Enno Lenze), представник Heinrich-Böll-Stiftung Йоганнес Восвінкель (Johannes Voswinkel), Марина Говорухіна з Common Sense, інші офіційні особи. Усі виступи є в нашому відеорепортажі.

Під кожною роботою є історія одного українця, який перебуває в російському полоні. Так через художню виставку – через плакати і реальні життєві історії – її організатори доносять до людей важливу інформацію про те, що зараз відбувається в Україні, і що творять путінські окупанти.

Виставка Art for Freedom: Unseen Civilians, яку вже бачили в Україні, і з якою ще познайомляться жителі різних країн Європи, триватиме в Берліні до 31січня наступного року. Час роботи: щодня, з 10.00 до 19.00.

Адреса: Berlin Story Bunker, Schöneberger Str. 23A, 10963 Berlin.

Текст/фото/відео: Ігор Магрілов

image image image image image image image image image