Багато українських виконавців прагнуть розширити аудиторію, співаючи російською чи англійською. Тим цікавіше познайомитись з творчим колективом з Німеччини, який виконує виключно українські пісні.

Історія виникнення гурту «Останні Романтики» та його склад

Засновник гурту Валентин Данильчук в минулому мешканець Житомира, програміст, який у 2011 році приїхав з сім'єю в Берлін за запрошенням на роботу. Він же – автор текстів, гітарист та вокаліст.

Попри відсутність музичної освіти, Валентин – безперечно обдарований поет та музикант. Він серйозно захопився написанням пісень з 2013 року, хоча і до цього часу складав вірші та грав на гітарі. На той момент майбутній фронтмен гурту «Останні Романтики» робив це для себе та близьких, і зовсім не планував виступати перед глядачами. Його творчість була швидше внутрішньою потребою – хотілось втілити свої почуття до коханої дружини в поетичних рядках та гармонійних мелодіях. Таких, щоб проникали до найпотаємніших куточків душі, змушували швидше битись серце та надихали на палкі емоції.

Першими слухачами та шанувальниками Валентина стали рідні та друзі. Саме вони наштовхнули його на думку якісно записати пісню «Решта – пусте», та представити її ширшому колу. Для цього довелося трохи розібратися з GarageBand, зробити просте аранжування на кілька інструментів, та запросити гітариста Andrea Caccese.

Надихнувшись схвальними відгуками, Валентин продовжив записувати свої пісні впродовж осени 2017 року, та зібрав першу аудиторію шанувальників на Youtube та Facebook.

Наступний крок – створення повноцінного гурту та планування першого концерту. Щоб представити пісні у вигляді якісних концертних записів, Валентин зібрав команду однодумців з числа вже досвідчених музикантів: Romain Pelisse (ударні) – програміст із Франції, колишній колега Валентина в Берліні, який вже близько двадцяти років грає альтернативний рок з французькими друзями у гурті Poulp, Kolja Bedürftig (бас-гітара) – народився та виріс в Німеччині. Менеджер за фахом, він приєднався до гурту за оголошенням. В активі музиканта – декілька десятків концертів у складі кавер-групи PrimeTime.

Просто дивовижно, як такі різні на перший погляд люди гармонійно виглядають на одній сцені. Цікава особливість: Romain та Kolja не володіють українською мовою, але вони чудово розуміють загальний настрій та тематику пісень. Музикантам подобається грати разом та вдосконалювати свою майстерність, присвячувати вільний час улюбленому хобі.

Позиціювання гурту

Незважаючи на ліричну тематику, творчість гурту «Останні Романтики» не прагне до формату популярних «хітів», прагнучи натомість створити щось більш оригінальне, цікаве та змістовне.

За словами Валентина, музиканти гурту надихаються класичним та альтернативним роком. Серед артистів, що на них найбільше вплинули – Paul McCartney, David Bowie, Sting; серед українських зірок – гурти «Скрябін», «Океан Ельзи», «Друга Ріка». Тож не дивно, що до програми концерту входить кавер на одну з пісень Скрябіна, хоча більшість пісень – власні, оригінальні.

Виконуючи софт-рок та сучасні романтичні пісні, «Останні Романтики» будують свій old school звук на класичних інструментах – електрична гітара та бас, барабани, задовольняючись дещо мінімалістичними аранжуваннями (втiм це – справа часу).

Та найголовніше в піснях Валентина, що так подобається його шанувальникам – непідробна щирість, справжні почуття («Решта – пусте», «Приїжджай», «Як птахи»).

Концерт в Kulturbrauerei

Ось і настала така довгоочікувана подія – 18 березня в Берліні відбувся перший концерт «Останніх Романтиків». Для цього гурт обрав затишне приміщення Panda-Theater в Kulturbrauerei Berlin. Виконавці не намагались вразити публіку занадто гучним звуком, шокуючими спецефектами чи яскравими костюмами – були вдягнені, за виразом Валентина, як звичайні закохані програмісти.

Натомість була досягнута головна ціль – створення особливої аури та налагодження того контакту, який виникає тільки між дійсно близькими людьми.

Глядачі розташувались за кількома столиками, та на час виступу майже забули про меню бару. Вони зачаровано слухали пісні, боячись пропустити жодний звук. Вишуканий репертуар вразив своєю бездоганністю – це була надзвичайно гармонійна, мелодійна «ода» романтиці та коханню.

Виконання вже перших композицій показало: сьогодні на сцені лунатимуть виключно щирі композиції. Репертуар складався переважно з авторських пісень, та двох каверів улюблених артистів Валентина: «Як птахи», «Дзвони, коли що», «Вона» (cover, «Плач Єремії»), «Приїжджай», «Саме таку», «Твої ніжні слова», «Падай» (cover, «Скрябін»), «Решта – пусте».

Особливо хочеться відзначити якість звуку та цікаве аранжування в стилі софт-рок. Гітарні рифи створювали яскравий та колоритний фон, а ударні надавали мелодії виразності та задавали зухвалий ритм. Кожна композиція виконувалась наживо, а це той варіант, коли музиканти знаходяться як на долоні, вони не можуть приховати свої помилки або нещирість.

Хоча нещодавно приєднаний басист Kolja з поважних особистих причин не зміг підготуватися та взяти участь у цьому першому концерті, і аранжування були змушено мінімалістичні, у піснях не відчувалося браку цікавих звуків чи енергії. Валентин та Romain створили вражаюче романтичне рок-звучання лише з гітарою та ударними.

Весь вечір пролетів на одній позитивній хвилі. Композиції змінювали одна одну, і в кожній із них була своя родзинка: трохи філософії, замріянності, жалю за скороплинністю часу, вдячності долі та надії на вічність почуттів… Але всі ці пісні, немов коштовні перлини в намисті, були надзвичайно гарні саме в форматі єдиної концертної програми.

Як сказав один із гостей, він насолоджувався кожним звуком і навіть не помітив, як пролетіла майже година.

Після цього виступу стало остаточно ясно: пісні Валентина обов’язково заполонять серця слухачів, схожих на «останніх романтиків», а аудиторія шанувальників гурту з часом тільки ростиме.

Мабуть, кожний глядач протягом концерту замислився над вічними цінностями, прислухався до своїх почуттів та ще раз впевнився: найголовніше – це кохання і вірність, а «решта – пусте».

Подальші плани

Після дебютного концерту в Берліні, гурт розглядає можливості для виступу в Україні, перш за все – в рідному місті фронтмена Житомирі. Також в планах розширення репертуару власних пісень.

Схоже, гурт «Останні Романтики» має всі шанси поповнити число справжніх, душевних виконавців, яких ніколи не може бути забагато на українській сцені.

Текст: Любов Савченко
Фото: з арх
iву гурту «Останні Романтики»

image image image image image image image