Одразу кілька цікавих художніх виставок відбувається цими днями в Берліні. І всі вони розташовані практично в одному місці – в районі Шенеберг, прямо біля виходів станції метро Kurfürstenstraße.

З 26 серпня до 17 грудня в новій берлінській галереї NOT A GALLERY відкрито експозицію Gekaufte Liebe («Куплене кохання», хоча для нас звичніше звучить «Продажне кохання»).

Галерея була заснована цього року берлінським художником-абстракціоністом Іваном Гетте (Ivan Gette) і позиціонується як міжнародний культурний центр, що сприяє особистому розвитку і просуває рівність та інклюзивність.

Сам Іван Гетте називає свій стиль «абстрактним нігілізмом», що пояснює його імпульсивний спосіб творити в умовах повної свободи, не керуючись правилами й обмеженнями.

Gekaufte Liebe – перший вернісаж галереї. Роботи Івана одразу кидаються в очі. Це різноманітні вульви. На великій картині їх аж 104! Називається ця робота на всю стіну: Don't be a dick (відомий вислів можна перекласти, як «Не будь мудаком»). Це заклик до чоловічого его визнати жіночу силу.

Назва виставки говорить сама за себе. Її організатори заявляють, що вони хочуть змінити ситуацію у сфері проституції, грошей і наркотиків.

Бажання любові – це природна людська риса. Але любов – це не об'єкт і не послуга, у неї немає цінника. Це почуття. Почуття зв'язку. Подібно до мистецтва, воно викликає емоції, спогади, ідеї та стимулює уяву. Чим ми готові заплатити за ці почуття і які обставини готові прийняти?

Виставка показує різні точки зору митців на цю тему і відкриває можливості шанобливого дискурсу та соціального діалогу.

В експозиції площею 460 квадратних метрів окрім робіт Івана Гетте є твори німецьких та зарубіжних художників. Їхній повний список є в описі до відео на нашому YouTube-каналі.

Залишається тільки додати, що район, де проходить виставка, відомий, як одне з давніх місць вуличної проституції німецької столиці.

Адреса галереї: Potsdamer Straße 124, 10783 Berlin.

Ще дві експозиції відкрилися під час нещодавнього Berlin Art Week, але продовжують працювати досі.

Берлінський Center for Contemporary Arts представив експозицію The Massive Disposal of Experience («Масове позбавлення від досвіду» або ще точніше – «утилізація досвіду») нью-йоркського музею National Women's History Museum.

Національний музей історії жінок заснований 1996 року і являє собою інноваційний онлайн-музей, присвячений розкриттю, інтерпретації та вихваляння різноманітного внеску жінок у життя суспільства. Це його друга виставка і перша персональна в Німеччині.

Експозиція поєднує колекцію оригінальних костюмів із перероблених матеріалів, вінтажного одягу, старого текстилю та демонстрацію двоканального фільму. Головна героїня фільму – Experience (Досвід), яка продає вінтажний одяг у недалекому майбутньому.

Це дослідження теми консьюмеризму, еволюції способів здійснення покупок і свідомості комерції. Ми слідуємо за Досвідом Нью-Йорком, де героїня пропонує товар невидимим покупцям. Історичний міський район Garment District, де колись було багато швейних фабрик і кипіла діяльність, пов'язана з модою, являє собою лише порожні вітрини. Фабрики зараз знаходяться за кордоном, а магазини - в інтернеті. Вбрання Досвіду постійно змінюються, новий образ доступний для кожного моменту. Наприклад, на Times Square вона опиняється в сукні, зробленій буквально зі сміття: пакетів з магазинів, квитанцій і вирізок з журналів, відходів її роботи.

Фільм супроводжується імерсивною інсталяцією з костюмами, одягненими на Досвід, що знаходяться на анімалістичних манекенах. Можна легко впізнати корсет Vivienne Westwood з 1990-х, зроблений з вінтажних вествудських пакетів для шопінгу. Приміщення заповнене сумками для покупок і пуфиками у формі журнальних стопок. Все це нагадує занедбані торгові приміщення, показані у фільмі.

Любителям моди і шопінгу є над чим подумати. Виставка відкрита до 15 жовтня.

А в берлінській галереї Heidi Gallery, яка розташована, можна сказати, за стінкою, працює цікава виставка американської художниці та музиканта Марні Вебер (Marnie Weber) під назвою Sweet Ravaging time («Час солодкого розгулу»). Це її перша персональна виставка у Німеччині.

Роботи Марні Вебер брали участь у численних виставках по всьому світу і перебувають у постійних колекціях найвідоміших музеїв сучасного мистецтва.

«Час солодкого розгулу» – це роздуми про плин часу, трансформацію і життєву практику художника. Весь простір галереї перетворено на одну велику інсталяцію – перформанс, колажі, картини, костюми, скульптури, відео, музика, а також різні реквізити.

Художниця каже, що шоу являє собою історичний огляд усіх стареньких, відьом і відьмочок, з якими вона виступала протягом десятиліть, починаючи з 1989 року. Але головною фігурою тут, безумовно, виступає альтер-его художниці – стара відьма Crone (Крона), яка походить від великого жіночого божества Триєдиної богині, шанованої в багатьох неоязичницьких релігійних і духовних традиціях. Її розглядають як триєдність трьох різних аспектів, об'єднаних в одній істоті: Діви, Матері та Старухи, кожен з яких символізує як окремий етап жіночого життєвого циклу, так і фазу Місяця, і часто править одним із царств Небес, Землі та Підземного світу.

У вересні Heidi Gallery виповнився один рік, і експозицію Марні Вебер можна вважати не лише дослідженням старості, а й прославленням відродження, обіцянкою нових починань.

Виставка триватиме до 22 жовтня 2022 року.

Адреса берлінського центру сучасного мистецтва CCA Berlin і Heidi Gallery: Kurfürstenstraße 145, 10785 Berlin.

На нашому YouTube-каналі в описах до відео це можна прочитати російською мовою.

Текст/фото/відео: Ігор Магрілов



image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image