В рамках святкування Дня Незалежності України в Берліні відбулося багато різноманітних заходів. У наш огляд потрапили три з них.

24 серпня біля Бранденбурзьких воріт відбулася прерформативна демонстрація, яку організувало громадське об'єднання Vitsche Berlin.

В її рамках усі охочі могли долучитися до плетіння маскувальної сітки для захисників України. Її в'язали кілька годин і вийшло майже 80 квадратних метрів такої потрібної нашим захисникам речі, яка без зволікань вирушить на фронт.

На демонстрації виступило багато відомих спікерів, зокрема депутат німецького Бундестагу Родеріх Кізеветтер (Roderich Kiesewetter), посол України в Німеччині Олексій Макеєв, відомий німецький дизайнер і блогер Франк Вільде (Frank Wilde). Було сказано багато правильних слів на підтримку України, яка захищає свою свободу і незалежність від сусідньої терористичної країни - росії. Усі основні виступи записані на відео повністю, подивіться.

Звичайно, на акції були присутні люди різних національностей,  прозвучали Гімни України та Криму, була і Хвилина мовчання в пам'ять про всіх, хто загинув на цій війні..

Цього ж дня у ратуші столичного району Шарлоттенбург відбувся вечір, на якому представники української громади вшанували пам'ять полеглих за свою країну воїнів та обговорили важливі питання, що стосуються майбутнього України. Його організували Bundesverband ukrainischstämmiger Familien, Senioren, Frauen und Jugendlichen (BVUFSFJ), Zentralverband der Ukrainer in Deutschland «ZVUD e.V.» та Gute Mission e.V.

У панельній дискусії «Незалежність України: як зберегти незалежність і водночас сприяти єдності?» узяли участь членкиня Палати представників Берліна Лілія Усик, радник мера з питань порядку та безпеки, економіки та центральних служб Франкфурта-на-Одері Олексій Кисляк, керуючий директор групи компаній Йорг Г. Альфенгер (Jörg H. Ahlfänger), політолог та історик, голова Центру Східної Європи в Берліні Дмитро Стратієвський.

У вечорі взяв участь театральний гурт «Родзинки» Центрального об'єднання українців у Німеччині. Також усі присутні з цікавістю послухали музичну програму «Українські мелодії» у виконанні Дмитра Гаврилюка.

Було також знайомство з українськими громадськими організаціями, а ще виставка картин.

Виставка, яку організували берлінська галерея Art Despite і художник, волонтер Алан Мейєр (Alan Meier), називалася Happening Hommage for Olexiy Kosatiy і була присвяченому вшануванню творчості відомого художника Олексія Косатого, який зараз воює на передовій в Україні. Його малюнки, що були зроблені в окопах, були перетворені на картини у виконанні Алана Мейера, Діани Матковскої, яка приїхала до Німеччини, коли почалася війна, та й інших художників, які зараз живуть і працюють в Берліні. Також тут була виставка українського художника Ростислава Воронка, який майстерно зображає природу.

На заході в ратуші були присутні й українські воїни, які проходять лікування та відновлення в німецькій столиці. Ось що розповіла одна з учасниць зустрічі Інна Гнідаш:

– Найважливіше мені було це знайомство з військовими Олегом, Павлом і Андрієм, що знаходяться в Берліні по програмі протезування. Я допомогала їм зрозуміти юридичну німецьку мову на заході в районній раді в Шарлотенбурзі і зрозуміла, що такі заходи вкрай важливі для наших захисників. Олег, наприклад, вперше виявив бажання, саме на День Незалежності, побувати на гучному заході серед українців і спробувати смаколиків.

А вже 25 серпня у St. Thomas Kirche відбувся «День України в Берліні», підготовлений парафією бл. кн. Ігоря Чернігівського в Берліні УПЄ в Західній Європі Вселенського патріархату. Тут були ярмарок, презентація громад українців в Берліні і Бранденбурзі, демонстрація робіт і майстер-класи народних майстрів, традиційні ігри і танці, святковий концерт, у тому чіслі виступ Української капелли.

Повторюся, це лише частина тих святкових заходів, які відбулися цими днями в Берліні. Було зібрано багато донатів, які підуть на допомогу армії та цивільним людям. Українці вкотре довели, що вони люблять свою батьківщину, де б вони не перебували, і що вони навіть під час свята не забувають про підтримку своєї країни.

Подивіться й інші короткі відео в розділі Shorts на YouTube-каналі нашого сайту.

Текст/фото/видео (акція у Бранденбургских ворот): Игорь Магрилов
Текст/видео (ратуша, кирха): Инна Гнидаш, Юлия Френц, Алан Мейер



image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image