Нещодавно ми написали про Приватний Палац Правосуддя. Сьогодні продовження теми.

Приватний Палац Правосуддя  унікальна соціальна мережа, за допомогою якої кожна людина в будь-якому місці планети Земля може дистанційно взяти участь у судовому процесі або іншій юридичній процедурі. Палац вже працює «на повну», і в ньому з’явилися власні традиції, наприклад, адвокат вдягає шикарну мантію та перуку. Мантія – виріб всесвітньо відомого харківського дизайнера та модельєра Костянтина Пономарьова. Про філософію цього одягу ми вирішили поговорити з його автором.


Костянтин Пономарьов:

–  Мантія завжди символізувала собою служіння і статус того, кому вона належала. Мантія –  традиційний атрибут служителів правосуддя у системі цивілізованого права. В Україні тільки закладаються традиції і символізм супутній справедливому правосуддю. Які ж смисли ми закладаємо у Мантію Адвоката? Вам відома британська традиція вручення адвокатського шовку, коли барристер отримує його і стає Королівським адвокатом? Саме тому для Мантії Адвоката ми обрали глянець, який імітує своїм блиском полірований шовк. Ми обрали хоч і вільний, але при цьому дуже архітектурний крій, начебто  підкреслюючи цим, що служитель закону діє строго у межах, прописаних йому Справедливістю і Мораллю, закладених у Дух і Букву Закону.

Мантія має зашиті, не діючі кишені. Ми говоримо цим, що у своїй професійній діяльності адвокат використовує виключно відкриті прийоми і методи, не тримаючи нічого незаконного за пазухою, не отримує винагороду, яку потрібно було б приховувати.

Драпірування, яке закріплене на правому плечі Мантії, символізує мішок, як атрибут користолюбства і накопичення, однак він… позбавлений дна, то ж ми прямо говоримо, що немає таких грошей, за які можна купити істину (в той же час ми прозоро натякаємо, що скільки б ви не заплатили адвокату, цього завжди буде недостатньо).

І, нарешті, білі підв'язки. Кожна з них символізує собою одне 10-річчя адвокатської практики. Білий колір підв'язки говорить про чистоту методів і світлу мету всієї діяльності адвоката, а звисаючий кінець підв'язки символізує те, що власник Мантії робить все, щоб жодна вірьовка не став зашморгом на шиї клієнта.

Світлі і темні тона Мантії Адвоката – це світло і темрява нашого життя, вічні кольори боротьби Добра і Зла, де завжди перемагає Милосердя.

Один з користувачів цієї мантії, адвокат Анатолій Тарасенко теж висловився на цю тему:


–  Це Мантія Адвоката для адвоката Інтернет-відеоконференц зв'язку  –  адвоката з новим статусом і новою традицією поважної професії. Звичайно, ви можете побачити не лише на моніторі адвоката у шортах і пом'ятій сорочці  –  таким, який навіть з дисплея має неприємний запах. Але ми приготували подарунок для гідних представників цього професійного цеху. Учасник дистанційного провадження ЗАВЖДИ повинен виглядати вишукано.

Стать тепер не асоціюється з більшою чи меншою повагою до Адвоката (Адвокатеси) –  ми приховали ці розбіжності для погляду на поважну поведінку, поведінку з повагою до Суду (саме тому ми створили Мантію для Адвоката, який СТОЇТЬ перед тим, до кого він звертається «Ваша Честь»).

Ми пропонуємо до Мантії  Адвоката застосовувати адвокатську перуку. Не для того, щоб приховати недоліки зачіски – щоб зовнішнім виглядом показати всю відповідальність за кожну спродуковану з-під перуки думку.

І про підв'язки. Це не лише своєрідна прикраса на одязі, не лише натяк на хитросплетіння, на інтригу чи авантюру, пов’язану з роботою захисника – це своєрідний «зв’язок поколінь», сучасна «петля часу», образне втілення «підв’язки-розв’язки» у вік скловолокна та дротових канатів та вузлів.

Щодо перуки.  Це не лише оригінальне і стародавнє покриття голови. Це ознака того, що на процесі  спеціаліст свою голову покриває лише проблемою, яка постала протягом одягання в офіційну форму. Світ зачекає, поки я зайнятий цією справою! Волосок не впаде з голови, доки не знята перука! А ще це згадка про тисячолітні традиції справедливого правосуддя, де за життя боряться лише з покритою головою. Багатьом це здається анахронізмом. Та знайте, що і покарання в наш час ніяк не змінились, хоча юридичний процес давно йде не так, як здійснювався ще якихось сто років тому.

Адвокат Тарасенко згадує, що спочатку молоді адвокати зустріли ідею мантії «на ура», але старі, досвідчені, почали пручатися, мовляв, нащо воно треба. А коли дійшли до обговорення підв’язок  –  ситуація змінилася на протилежну: молоді стали пручатися, мовляв, що за інтерес ходити з одним шнурком, а старі  –  погоджуватись та жалкувати, що такі мантії не вигадали раніше, коли в них було б ще по 4-5 підв’язок… Як би там не було, гарно вдягнений адвокат в стильній дизайнерській мантії  –  це естетично красиво, психологічно правильно та етично бездоганно, адже при дистанційному розгляді справи на екрані видно, хто є адвокат, він навіть візуально відрізняється від інших учасників процесу. Та й самому адвокату такий якісний одяг надає самоповаги, впевненості та відчуття важливості й відповідальності своєї роботи.

Текст: Олег Перегон
Фото/відео: Андрій
Тарасенко
Малюнки: з архиву Костянтина Пономарьова

image image image