22-24 лютого в Берліні відбулася велика кількість заходів з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну.

У цей огляд потрапило шість акцій. Текст на сайті буде обмежений, більше інформації, імена, назви, цитати та вимоги можна прочитати в описі під відео на нашому YouTube-каналі. Не забудьте подивитися і ролики в розділі Shorts.

Головною подією 24 лютого, безумовно, стала багатолюдна демонстрація, організована українськими громадськими організаціями. У ній взяли участь люди з різних країн, партій та об'єднань. Хода пройшла центром міста – вона стартувала від Берлінського собору, зробила невелику зупинку біля російського посольства і закінчилася мітингом біля Бранденбурзьких воріт. Тут виступили відомі німецькі політики, закордонні друзі України, представники української громадськості.

Перед цим, 22 лютого, біля Бранденбурзьких воріт відбувся мітинг-концерт «Наш голос за Україну, демократію і свободу», організований представниками російської опозиції. У ньому взяли участь і українці, зокрема громадська організація «Харків назавжди». Серед тих, хто виступав, був і Кевін Лік (Kevin Lick), наймолодший із засуджених у Росії за статтею про держзраду, один із 16 іноземних громадян і ув'язнених, яких звільнили в рамках обміну із Заходом. Хедлайнером була група Pussy Riot на чолі з Марією Альохіною, яку в росії знову оголосили в розшук. На акції збирали пожертви на ліки та генератори для однієї з харківських лікарень.

24 лютого біля кількох районних ратуш Берліна затріпотіли на вітрі прапори України як потужний сигнал співчуття і солідарності. Прапор біля ратуші Шенеберга підняли бургомістр Темпельхоф-Шенеберг Йорн Ольтманн (Jörn Oltmann) і посол України Олексій Макеєв, який перефразував слова президента Роберта Кеннеді, сказавши: «Я українець – я європеєць».

Пізно ввечері цього дня на площі Бебельплац, де колись нацисти спалювали неугодні їм книжки, відбулася неполітична траурна акція «День скорботи». Одним з її організаторів виступив нещодавно звільнений у рамках обміну із Заходом російський опозиціонер Андрій Пивоваров. Тут прозвучали великі твори класичної музики, показували документальні кадри війни в Україні, горіли меморіальні свічки, була і Хвилина мовчання.

І трохи про церковні служби. 23 лютого в Берлінському соборі відбулося всенічне бдіння з нагоди чергової річниці російського вторгнення в Україну та концерт «Бах і Березовський. Українські відкриття з архіву Берлінської академії співу», а наступного дня в євангелічній церкві Святої Марії (St. Marienkirche) відбулася Молитва за мир з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Її організаторами виступили посольство України в Німеччині та Екуменічна рада Берлін-Бранденбург.

Текст/фото/відео: Ігор Магрілов
Відео/фото: Галина Жучкова (підйом прапора, церкви)
Фото: Ольга Гришина (демо, 4-12)






image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image