У Берліні завершився черговий Тиждень моди, і здається, що він побив усі колишні рекорди за кількістю українських дизайнерів. Хтось брав участь у виставці PREMIUM, хтось робив покази на головному подіумі, виставлявся в престижному шоурумі, виносив український прапор на подіумі в Alte Münze або демонстрував свою колекцію в клубі.

Оскільки встигнути побувати скрізь було неможливо, ми традиційно сконцентрувалися на двох виставках для професіоналів галузі PREMIUM і SEEK, які повернулися в STATION Berlin. Вони відбулися 11 і 12 липня в межах Berlin Fashion Week сезону весна-літо 2024.

Відвідувачів PREMIUM знову потішив великий об'єднаний стенд українських дизайнерів, багато з яких приїхали на виставку в Берлін уперше. Ініціатором стенду вже традиційно виступив Ukrainian Fashion Week. Приємно, що організатори виставки знову надали виставкову площу українцям безкоштовно.

Свої нові колекції одягу, взуття та аксесуарів показали 25 українських дизайнерів, а брендів було представлено навіть більше. Ось вони: RDNT/Andre TAN, Bobkova, Cristall, Sayya, Svitlo, Kozhuhar, Sidletskiy, Domanof, devo home, Galore, Podolyan, Julia Kros, Chereshnivska, Not Silent, Feb, Przhonska, Logvin, Anna Vasynska, Vorozhbyt&Zemskova, Shizeen, grie, Finch, 91Lab, Chuprina, Katerina Kvit.

Ми зробили велике відео з українського стенду і поговорили з багатьма з тих, хто приїхав до Берліна вперше.

Потрібно сказати і про те, що цього разу у виставці взяв участь і відомий український дизайнер Андре Тан, з яким було записано півгодинне інтерв'ю.

Також на PREMIUM у шоурумі CURATED by Fashion Council Germany були показані українські бренди Dzus (дивіться окреме відео) і Podyh. Рада моди Німеччини вперше організувала тут таку презентацію німецьких і українських лейблів, у центрі концепції яких лежать творчість, інновації та різноманітність.

Відвідала український стенд і співачка Alina Pash. Вона поспілкувалася із засновниками брендів, отримала від деяких із них подарунки і дала коментар нашому сайту.

Якщо говорити про самі виставки, то команди PREMIUM і SEEK на чолі з Анітою Тілльманн (Anita Tillmann), яка йде на заслужений відпочинок і залишається стратегічним консультантом, і Йоргом Арнцем (Jörg Arntz) представили нову платформу Trend and Event Platform. Формат виставок, скорочений до двох днів, продемонстрував загалом 450 підшефних міжнародних брендів нового покоління, з них 250 брендів у PREMIUM і 200 брендів у SEEK. Девіз: якість понад кількість. Крім брендів, основна увага приділялася ноу-хау експертів у сфері сталого розвитку, технологій і бізнесу.

PREMIUM продовжує свої традиції у сфері моди, краси, бізнесу, сталого розвитку і технологій. Технологічний формат Yonnaverse був спрямований на найбільш важливі інновації для прибутковості та сталого зростання за рахунок цифрового прогресу. У сфері ритейлу також було показано багато нового. Наприклад, компанія Vintage & Rags представила концепцію роздрібної торгівлі секонд-хендом, а SPSR показала, як вивести роздрібні розваги на новий рівень за допомогою унікальної живої взаємодії зі споживачем.

Родзинкою виставки був перформанс іранської художниці і модистки Мар'ям Кейхані (Maryam Keyhani). Вона показала, який вигляд може мати сюрреалізм, маркетинг і відчутне мистецтво за допомогою свого величезного капелюха, який радісно ширяв над територією і викликав приємне здивування у відвідувачів.

Виставка SEEK цікава як майданчик для актуальних брендів зі сфери сучасної класики, вуличного та спортивного одягу, джинсової тканини, кросівок і взуття, аксесуарів, стилю життя, нішевих і традиційних брендів. Вперше портфель цієї виставки на 50% складався з брендів сталого розвитку. Цікавими були виступи численних спікерів на панельних дискусіях на найактуальніші теми зі світу моди, стилю життя, культури та бізнесу.

The Ground - це насамперед молодіжна виставка і пройшла цього разу під девізом Plate Raves The Ground.

Ще раз підкреслимо, що знову багато уваги було приділено екології, рециклінгу, ресейлу та сталому розвитку. Ніхто вже не соромиться пропонувати споживачам вінтаж і секонд-хенд.

Також хочеться сказати про те, що у виставці SEEK взяв участь і Jeansmuseum of heaviest fadings із Цюриха.

Музей джинсів з важкими потертостями був заснований Руді Каррером (Ruedi Karrer) 1973 року і на честь свого 50-річчя представив у Берліні частину своєї колекції.

Музей джинсів у Цюріху – єдиний у світі незалежний від брендів музей зношених джинсових речей. Наразі в ньому зібрано понад 15 000 штанів і курток.

Все почалося в маленькому гірському селі 1973 року, коли вчителям і батькам не подобалося довге волосся, рок-музика і старі джинси. Руді закохався в джинси, коли його сім'я отримала дві пари джинсів Levi's у посилці для пожертвувань. Він просить усіх надсилати йому поношені джинси, щоб подарувати улюбленому одягу вічне життя в музеї і зберегти дух сирого деніму живим.

Поруч з ним працював берлінський магазин Burg & Schild, який з 2007 року пропонує рідкісний вінтаж і унікальний вибір брендів, включно з Buzz Rickson's, Edwin, Indigofera, Iron Heart, Momotaro і Orgueil.

На знімках – спочатку український стенд, а потім картинки виставок. Не забудьте подивитися на нашому YouTube-каналі й інші відео цих двох днів.

Текст/фото/відео: Ігор Магрілов





image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image