ARTMAIDAN-ГАМБУРГ: ПІДСУМКИ РОКУ

Любі друзі!

Багатий на події 2015 рік завершується, давайте разом пригадаємо пережите! В лютому ми показали у «Метрополіс Кіно» в Гамбурзі і, додатково, в Кілі та Ганновері п'ять українських фільмів:

«Сильніше, ніж зброя», «Поводир», Kredens, «Брати. Остання сповідь» (ще до офіційного релізу в Україні) і «Такі красиві люди». Покази супроводжувалися дискусіями з цікавими гостями: музикантами, художниками і кінематографістами, які відповідали на запитання глядачів. У лютому і березні відвідувачі кінотеатру Metropolis бачили виставку акварелей «100» Юлії Марушко. Юлія – перша художниця, яка зобразила «Небесну сотню» – жертв Революції Гідності. Зв'язок з героями трагічних днів Революції визначили її мистецтво. ArtMaidan допомагає сиротам Майдану, підтримуючи в Україні ГО «Допомога родинам Небесної сотні».

Також ми брали учась у міжнародному соціальному проекті «Діти світу за мир» – збір дитячих малюнків з усього світу. Найменші художники Гамбурга творили під наглядом ArtMaidan. Для дітей цього року Мишка-Марушка у співпраці з культурно-освітнім центром RADUGA e.V проводила курси з української мови та мистецтва, які продовжаться у новому році.

Відбулося і кілька українських концертів у Гамбурзі: концерт тріо бандуристок «Краля» в залі Mozartsälen у співпраці ArtMaidan та Генерального консульства України, сольний концерт Aljosha в Torhaus Wellingsbüttel на закритті виставки українського мистецтва, разом з Rockfront e. V. відбувся концерт української рокабіллі Ot Vinta в Goldbekaus, також приватний концерт гурту Ot Vinta в ArtMaidanWohnzimmer.

У жовтні наші музиканти грали разом з групою «Перкалаба» на Datscha Party у Bunker. У листопаді ми організували два концерти української рок-зірки Ділі в Гамбурзі, спеціальний гість – Kontrabanda. В рамках туру Ділі Німеччиною лише у Гамбурзі відбувся дитячий концерт „Віршолюбики“.

Музичний німецько-український вечір Kontrabanda є унікальною подією, яка об'єднує українську кухню (не тільки) і українську живу музику. Для німців ми створили місце, де вони можуть познайомитися з українською гостинністю і спробувати зрозуміти Україну, а для українців ми принесли частинку дому в Гамбург. Для нас ця подія є майданчиком, над формою і змістом якого ми продовжуємо старанно працювати. Особлива радість –  наші музичні гості і незрівнянно смачні страви ресторану «Lilleike», які збагачують наші вечори. Родзинкою Kontrabanda є перформенси Юлії Марушко: «Жінки і війна», «МВС Мужчина Воїн Солдат». «Вишиванка Аукціон» і «Ялинка бажань». Успіх цього музичного вечора привів нас у вересні на гастролі в Кіль, де ми здобули новий досвід і контакти.

Ми пережили прекрасні моменти в Берліні на поетичному слемі, де Aljosha музично супроводжував вечір, а Anasstassija і Юлія успішно брали участь. Також вийшла хороша співпраця з українською поетесою Анастасiєю Дмитрук в Ганновері(організатором виступів якої в Німеччині став Deutsch-Ukrainischer Kulturverein. e.V.).

Співорганізація та модерування Юлею Марушко першої зустрічі українців та осередків Північної Німеччини, що відбулася в кінці листопада у Генеральному консульстві України в Гамбурзі, визначила програму розвитку українських ініціатив на майбутнє. В останні вихідні  листопада в Генеральному Консульстві України в Гамбурзі пройшли ще дві важливі події, організатором яких став ArtMaidan: показ фільму BABILON'13 «Повертайся живим» з дискусією із спеціальним гостем з Києва і режисером проекту HERO.UA Світланою Шаповал та безперервне читання твору Уласа Самчука «Марія» до 82-ої річниці Голодомору.

За цей рік ми мали численні виступи на радіо B-East, інтерв'ю та статті .

 

В 2016 році ми продовжуватимемо організовувати й проводити концерти, зробимо акцент на літературних подіях. Показуватимемо далі українське кіно в Metropolis, вже визначено шість фільмів. Наступний музичний німецько-український вечір Kontrabanda відбудеться 13 лютого. В квітні 2016 року в Гамбурзі матимемо перший польсько-український культурний тиждень. ArtMaidan має заплановані виступи в інших містах Німеччини і за кордоном. Очікуються, звісно, багато сюрпризів.

Ми дякуємо всім креативним людям, з якими у нас випала щаслива нагода познайомитися: Ot Vinta, Dilya, Perkalaba, Aljosha, Cashiva, Riff, einmannmusik, Alan Meyer, Vivi Lanfrenz, Das Tango Chocolate, Lilleike, Generalkonsulat der Ukraine, FeineUkraine, DuG Kiel, Herz für die Ukraine Hannover, BERLIN-VISUAL.com, Аreie Ukraine Braunschweig, Datscha Projekt Hamburg, Marco Neubauer – усім загалом і кожному зокрема!

Текст: ArtMaidan, Гамбург
Фото: Юлія Шурлік, Торстен Шурлік, Тіль Темний, Максим Сергієнко, Артур Яценко

Сайт/фейсбук