ARTMAIDAN CINEMA. УКРАЇНСЬКI КIНОДНI В ГАМБУРЗI

Українсько-німецьке культурне об'єднання ArtMaidan та українська компанія-кінодистриб'ютор Big Hand Films стартували у 2016 року спільний проект під назвою «ArtMaidan Cinema. Українські кінодні в Гамбурзі». В рамках цього заходу з січня по червень заплановані кінопокази шести сучасних українських кінокартин оригінальною мовою із німецькими субтитрами в гамбурзькому кінотеатрі Metropolis-Kino. Кінопубліку очікує цікава добірка фільмів українського кіновиробництва, показ яких успішно відбувався як в Україні, так і на міжнародних кінофестивалях.

Метою нового проекту є ознайомлення Гамбурзької кіноаудиторії із актуальним українським кінематографом. Окрім того «ArtMaidan Cinema. Українські кінодні в Гамбурзі» ставить за мету підсилити інтерес німецького суспільства до української культури та мистецтва. З огляду на політичну ситуацію та події останніх двох років, Україна постійно перебуває у фокусі німецьких мас-медіа. Завдяки такому заходу німецький кіноглядач отримає нагоду ознайомитись і пізнати історію, культуру та традиції українського народу через призму найкращих українських кінопродукцій. Кінопокази також сформують платформу для обміну досвідом у кіновиробництві та мистецького діалогу двох країн.

В рамках заходу заплановано зустрічі та тематичні дискусії із запрошеними гостями з України – режисерами, сценаристами, акторами і музикантами.

Фільмом відкриття українських кіноднів у Гамбурзі стала сімейна комедійно-музична стрічка «Трубач» режисера Анатолія Матешка, показ якої відбувся 10 січня 2016 року. У день святого Валентина була показана українсько-турецька історія кохання Love me режисерки Марини Ер Горбач.

«Ми дуже раді співпраці з ArtMaidan і можливості показу українського кіно в Гамбурзі. Це чудова можливість показати розвиток українського кіно, починаючи від кіно для дітей та художніх фільмів і закінчуючи документальними  і артхаусними стрічками. Після показу Love me були різні відгуки. Як і глядачі – від наймолодшого семимісячного Пауля до представників українськї діаспори і корінних німців. В нас з'явилася ідея зробити схожий захід в Україні – показати німецьке кіно українцям. Найближчим часом займемося розробкою цього проекту. В березні чекайте на  документальний фільм «Наша Надія», який викличе великий резонанс», – розповіла Поліна Бушинська, продюсер Big Hand Films і співорганізатор «Українські кінодні в Гамбурзі».

В світі ще вирують пристрасті по  88-ій церемонії вручення кінопремії «Оскар». І хоч українська стрічка «Зима в вогні» Євгена Афінеєвського не отримала цю нагороду, два нових документальні фільми – «Злам» Ангеліни Карякіної та Анастасії Станко і «Бранці» Володимира Тихого, що йдуть зараз в кінотеатрах, дають шанс стати предметом серйозної дискусії в Україні. В Гамбурзі ж український документальний фільм відомого  документаліста, автора та головного режисера #BABYLON'13 Володимира Тихого «Наша Надія», присвячений ув'язненій українській льотчиці Надії Савченко, припадає на тиждень міжнародних акцій підтримки нашої Надії.

Наступні покази ArtMaidan Cinema:

13 березня – «Наша Надія»  (2015)

17 квітня – «Параджанов» (2013)

8 травня – «Істальгія» (2012)

19 червня –  «По той бік» (2015)

«ArtMaidan Cinema. Українські кінодні в Гамбурзі» відбуваються за підтримки Міністерства Закордонних Справ України, Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина, Генерального консульства України в Гамбурзі, Національного Центру Олександра Довженка, а також Державного агентства України з питань кіно. Партнером показів виступає Гамбурзький кінотеатр Metropolis-Kino, який був заснований у 50-х роках ХХ століття та належить до архітектурних пам'яток ганзейського міста. Німецькі медіапартнери заходу: Szene Hamburg, Гамбурзький щомісячний культурологічний ілюстрований журнал, а також Bei uns in Hamburg, щомісячне рекламно-інформаційне російськомовне видання, популярне серед східноєвропейської діаспори в північній Німеччині. Особлива подяка команді ArtMaidan Cinema, продюсеру Марiї Говорусi, а також координатору проекту «Українські кінодні в Гамбурзі» Єлені Качур з України.

Більше інфо тут та тут.

Текст: Юлія Марушко, Гамбург
Фото: ArtMaidan