Ми вже не раз писали, що в Берліні відбувається велика кількість різноманітних українських культурних акцій. До редакції постійно надходять запрошення на них, але за всім не встежиш і скрізь не побуваєш. Проте, якісь репортажі ми регулярно знімаємо. Ось і в новий огляд потрапило ще три події.

3 червня ми відвідали Café Ukraine, яке відчиняє свої двері за адресою Otto-Braun-Strasse 70-72, 10178 Berlin.

Тут можна було не тільки скуштувати страви української та міжнародної кухні, а й добре відпочити дітям і дорослим. Була і музична програма, і розважальна, і дитяча, і велика кількість різноманітних креативних воркшопів.

Перед входом до кав'ярні можна було купити сувеніри та прикраси українських майстрів.

Приходять сюди не тільки українці, а й німці, люди з різних країн.

Потрібно сказати, що Café Ukraine, яке працює в різні дні за різними берлінськими адресами, підтримує незалежна асоціація під егідою Євангелічної церкви Berliner Stadtmission.

У відео є і коментар організаторів, не забудьте послухати, там багато важливої інформації.

 

Цього ж дня в берлінській галереї і креативному просторі ARTdespite відкрилася художня виставка творчих українок Leben in Wandel («Життя в перехідний період» - Жіночий погляд: Внутрішнє перетворення в кольорах і формах).

Програма заходу включала не лише презентацію проєкту, а й знайомство з авторками робіт, живий музичний супровід, смачний фуршет і, звісно ж, душевне спілкування художниць та гостей.

Ця творча ініціатива колаборація команд «Творче жіноче коло» IsraAID Germany e.V. та Ukraine-Hilfe Berlin e. V., в рамках інтеграційної підтримки та розширення можливостей українських жінок у Берліні.

Це вже не перша велика виставка, яка тут проходить. Також це місце постійних воркшопів для дітей і дорослих та інших творчих заходів.

Ще в галереї є місце пам'яті маленького українського хлопчика Макса з Донбасу. Кілька років тому він серед інших дітей з України був у літньому таборі в Берліні, де намалював цікаві картини. А в травні 2022 року, коли сім'я вже готувалася до евакуації, його вбив російський снаряд.

Більше інформації про виставку ви можете отримати, послухавши виступи організаторів у нашому відео.

Адреса галереї ARTdespite: Tamara-Danz-Str. 11, 10243 Berlin, East Side Mall.

 

І ще про одну масштабну подію, яка відбулася 28 травня. У Берліні після трирічної перерви, пов'язаної з пандемією коронавірусу, у 25-й раз пройшов великий парад Карнавалу культур (Karneval der Kulturen).

З цілої низки причин учасників параду цього року було менше – 48 груп, загальною кількістю близько 2500 осіб, замість звичайних 70-90, та й сам маршрут теж був значно коротшим, ніж зазвичай.

Барвисте дійство традиційно викликало неабиякий інтерес берлінців та гостей міста. За словами організаторів подивитися на парад на вулиці вийшло 550 000 людей.

У параді взяли участь представники багатьох країн світу, зокрема були й представники України (дивіться в першому відео з карнавалу). Організацію взяла на себе берлінська українська громадська організація Kul'tura e.V. Цього року українці показали не традиційні народні вбрання і танці, а авангардний номер. Ідея нинішньої карнавальної ходи – руйнування і культурна експропріація росією української культурної спадщини. На прикладі «Українського авангарду», що представляють таких художників, як Казимир Малевич, Соня Делоне, Василь Єрмілов, Олександра Екстер та інших, було привернуто увагу до цього важливого питання.

Були й інші незвичайні номери. Наприклад, група Exylium показала оригінальний перформанс. При цьому деякі її учасниці не обтяжували себе зайвим одягом. У такий спосіб вони висловили підтримку тим, кого відкидає суспільство і закликає людей бути більш уважними одне до одного.  Що ж, увагу до себе гурт Exylium точно привернув.

Вуличний парад – хоч і головний, але всього лише один із заходів берлінського Карнавалу культур – політичної демонстрації проти расизму і ксенофобії, місце зустрічі різноманітності.

Як завжди нагадуємо, що на YouTube-каналі сайту є й інші відео.

Текст/фото/відео: Ігор Магрілов






image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image